Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 20:32
PRZECZYTAJ!
Reklama

JSW doceniona za działania na rzecz ochrony wód i klimatu

W nowym raporcie za 2022 rok renomowanego światowego ratingu CDP (Carbon Disclosure Project), Jastrzębska Spółka Węglowa uzyskała wysoką ocenę B- w zakresie zmian klimatu. To ogromne osiągnięcie biorąc pod uwagę, że rok temu Spółka została oceniona na niższym poziomie C.
JSW doceniona za działania na rzecz ochrony wód i klimatu

Skala ocen CDP obejmuje zakres od A – najwyższa do D – najniższa. Awans z C na B- podkreśla wyjątkowe zaangażowanie Spółki w dążeniu do redukcji wpływu na środowisko, co zostało zauważone przez instytucje zajmujące się raportowaniem kwestii środowiskowych. W zakresie zmian klimatu JSW była ocenia po raz drugi, natomiast pierwszy raz znalazła się w ratingu dotyczącym ochrony wód, również uzyskując wysoką ocenę B-. Taki wynik udało się zdobyć tylko nielicznym firmom z Polski.

Wysokie oceny świadczą o tym, że JSW nie tylko ujawnia informacje związane z klimatem i ochroną wód, w szczególności elementy śladu wodnego, śladu węglowego, zarządza gospodarką wodną i zmianami klimatu w organizacji, ale podejmuje też wymierne działania, które są efektem wdrożonej w lutym 2022 roku Strategii Środowiskowej. Pokazywanie tego typu danych zapewnia pełną transparentność działań w zakresie gospodarki wodnej oraz zmian klimatu, które podlegają przeglądowi i ocenie, zapobiegając w ten sposób posądzeniu o tzw. „greenwashing”.

Warto dodać, że raportowanie danych środowiskowych odbywa się za pomocą ankiety. Firmy mogą ujawniać dane w trzech kategoriach: wpływ na klimat, ochronie zasobów wodnego oraz lasów. Każdego roku lista jest uaktualniana.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama