Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 25 maja 2024 04:32
PRZECZYTAJ!
Reklama

Nowy parking przy Towarowej

Zakończyła się budowa parkingu przy ul. Towarowej na ponad 100 miejsc. Ułatwi to dostęp do pobliskich punktów usługowych, kulturalnych i biznesowych. Wśród beneficjentów tego przedsięwzięcia są nie tylko goście Carbonarium, ale także powstające instytucje takie jak Centrum Porozumienia Jastrzębskiego czy Centrum Dialogu i Biznesu.
Nowy parking przy Towarowej

- Budowa parkingu w tym miejscu była koniecznością dla zapewnienia wystarczającej liczby miejsc parkingowych nie tylko dla projektu, jakim jest Łaźnia Moszczenica Centrum Dialogu i Biznesu, ale także dla przyszłych inwestycji, w tym Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Parking ten w przypadku dużych wydarzeń w Parku Zdrojowym, daję alternatywę dla zaparkowania swoich pojazdów, zwiększając tym samym komfort i dostępność przestrzeni miejskiej dla wszystkich - wskazuje Michał Urgoł, Prezydent Miasta.

Inwestycja, której koszt wyniósł 1 850 tys. zł obejmuje nie tylko parking, ale także rozbudowaną infrastrukturę ułatwiającą komunikację - w tym drogi manewrowe, zjazdy i chodniki. Z myślą o promowaniu ekologicznych sposobów transportu, przy parkingu powstały również wiaty rowerowe z stojakami.

Bezpieczeństwo użytkowników zapewni nowoczesne oświetlenie parkingu, które ma na celu zwiększenie komfortu korzystania z niego po zmroku. Dodatkowo, teren wzbogacono o estetyczne nasadzenia drzew i krzewów ozdobnych, co jeszcze bardziej wpisuje się w ideę tworzenia przestrzeni przyjaznych mieszkańcom i odwiedzającym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama