Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 19:46
PRZECZYTAJ!
Reklama

Mój czesankowy świat” - wystawa prac Stefanii Lachowicz

Stefania Lachowicz – jastrzębianka, przez wiele lat zawodowo związana ze Studiem Animacji Orange z Bielska-Białej. Kilka lat temu, szukając odskoczni od pracy, znalazła nowe hobby – zaczęła tworzyć filcowe figurki i lalki, które zachwycają kunsztem wykonania i perfekcyjnym wykończeniem.
Mój czesankowy świat” - wystawa prac Stefanii Lachowicz

Już wcześniej zajmowałam się biżuterią sutasz, szyłam poduszki, torby, do dziś szyję ubrania. Słowo nuda nie istnieje w moim słowniku.  Jak coś zrobię, a mi nie leży, to będę to poprawiać do skutku. Jestem wymagająca w stosunku do siebie, ale od innych też dużo wymagam. Całe życie robiłam to, co mi się podobało. Jak przestawało mi się podobać, to zmieniałam prace – uważam, ze to jest przepis na zadowolenie i satysfakcję – nic na siłę  - mówi Stefania Lachowicz.  

W 2023 roku Ogólnopolski Cech Rzemieślników Artystów potwierdził wysoki poziom artystyczny jej prac, przyznając Stefanii Lachowicz “Certyfikat Rękodzieła” natomiast w 2024 roku otrzymała stypendium przyznawane przez Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój na rozwój twórczości artystycznej. 

Wernisaż Stefanii Lachowicz odbędzie się  5 lipca o godz. 17.00, a czasowa wystawa jej prac potrwa do 27 września w Galerii Historii Miasta przy ul. 1 Maja 61. Wstęp wolny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama