PRZECZYTAJ!
News will be here

Zwycięstwo na początek rundy rewanżowej PlusLigi

W meczu 16. kolejki Plusligi Jastrzębski Węgiel pokonał PSG Stal Nysę 3:1.

Pierwszy punkt w niedzielnym spotkaniu zdobyli goście po zepsutej zagrywce przez Tomasza Fornala. Następnie swój atak skończył Jean Patry, a potem Jurij Gladyr popisał się blokiem (2:1). Po stronie gości dobrze w mecz wszedł Maciej Muzaj (3:3). Pierwsze serwisy z obu strony nie były udane i lądowały w siatce. Zmieniło się dopiero w momencie wejścia w pole serwisowe Fornala, który posłał na stronę gości dwa asy z rzędu (9:7). PSG Stal Nysa szybko wyrównała za sprawą skutecznego na prawym skrzydle Muzaja. Po udanej kontrze Muzaja ekipa z Nysy zyskała dwa „oczka” przewagi (13:11). Kiedy potrójny blok zatrzymał Fornala, wynik brzmiał 15:12. To było równoznaczne z pierwszą przerwą na żądanie trenera Marcelo Mendeza. Po pauzie zrobiliśmy przejście. Wejście w pole serwisowe Jurija Gladyra zapewniło nam kontrę, w której Norbert Huber uzyskał punkt na 15:14. Kolejna efektywna kontra, tym razem ze świetną obroną Fornala i pewną finalizacją akcji przez Szymurę, złożyła się na remis po 17. Następnie walka toczyła się cios za cios. Błąd dotknięcia siatki po naszej stronie poskutkował wynikiem 22:20 dla Stali. Zaraz po tym trener Mendez wziął czas. Tym razem po pauzie nasi rywale zapunktowali (23:20). Chwilę później Michał Gierżot asem serwisowym zapewnił przeciwnikom setbole, a Muzaj wykorzystał od razu pierwszą z nadarzających się szans (25:20).

Początek drugiej partii należał do naszej drużyny. Po asie serwisowym Fornala było 3:1, a kiedy Huber pewnie zwieńczył atak prowadziliśmy 5:2. Długo nie cieszyliśmy się z prowadzenia, bo goście z Opolszczyzny błyskawicznie wyrównali stan seta po 5. Błędy własne po stronie drużyny z Nysy skutkowały rezultatem 9:5. Dwie skuteczne kontry autorstwa Patry’ego zapewniły nam prowadzenie 11:6. Stal nieco zmniejszyła straty (12:9). Przy stanie 13:10 po raz pierwszy w meczu zatrzymaliśmy blokiem Muzaja. Tym razem to Daniel Pliński zareagował przerwą na żądanie, po której Benjamin Toniutti zdobył punkt zagrywką (15:10). Stal zaczęła odrabiać straty głównie za sprawą niezmiennie skutecznego w tym meczu Muzaja (17:14). Na szczęście przetrzymaliśmy ten napór (20:14). Pomimo kolejnych prób pościgu podejmowanych przez gości, potrafiliśmy rozstrzygnąć seta na swoją korzyść (25:21).

W trzecią część meczu lepiej weszli goście (2:0), ale nasz zespół przy zagrywce Hubera wyszedł na prowadzenie 4:2. Po autowym ataku Muzaja wynik brzmiał 6:3. Nyska drużyna zbliżyła się na różnicę punktu, ale sprytny as autorstwa Rafała Szymury, a następnie skuteczna kontra z jego udziałem poskutkowały rezultatem 9:5. Przy stanie 10:6 trener Pliński poprosił o przerwę na żądanie. Nasz zespół w tym momencie wyglądał już na dobrze naoliwioną maszynkę (13:7). Świetnie prezentował się zwłaszcza Patry, któremu nie robiło różnicy czy atakuje z prawego czy lewego skrzydła. Stal znów próbowała nas przycisnąć, ale w odpowiednim momencie zadziałał nasz blok na zmienniku Zouheira El Graouiego Wojciechu Włodarczyku (21:16). Jastrzębski Węgiel bez większych kłopotów zwyciężył w trzecim secie 25:20.

Czwartego seta obwieścił udany blok Hubera w kontrze. Kapitalna akcja, w której Toniutti dociągnął z 10. metra piłkę do siatki Szymurze, a ten „kiwką” oszukał rywali, złożyła się na wynik 3:1. Kapitalny as Szymury do linii tuż za siatką oznaczał wynik 5:2. Dwie skuteczne akcje na lewym skrzydle w wykonaniu Fornala dały wynik 8:4 dla JW. Ilekroć pojawiały się jakieś kłopoty, skutecznie w ataku rozwiązywał je Szymura (11:7). Na dystansie seta nasza drużyna włączyła wyższy bieg, zapewniając sobie bezpieczną przewagę (14:9). As serwisowy Patry’ego jeszcze bardziej zwiększył nasz stan posiadania (16:9). W ostatniej akcji seta i całego meczu skutecznym blokiem popisał się Jean Patry.

Jastrzębski Węgiel – PSG Stal Nysa 3:1 (20:25, 25:21, 25:20, 25:15). MVP: Jean Patry.

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Sclater, Skruders

PSG Stal Nysa: Muzaj, Zhukouski, Zerba, Kramczyński, Gierżot, El Graoui, Dembiec (libero) oraz Kapica, Abramowicz, Kosiba, Włodarczyk

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl