niedziela, 19 maja 2024 04:01
PRZECZYTAJ!

Sport

Widzimy się na szlaku!

Od 18 do 19 maja, pasjonaci rowerowych wypraw oraz miłośnicy przyrody będą mieli okazję dołączyć do jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń na mapie rowerowej Polski i Czech. Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego zaprasza do odkrywania uroków malowniczego krajobrazu, który splata się pomiędzy Polską a Czechami.

17.05.2024 14:52
Jastrzębski Węgiel klubowym Wicemistrzem Europy

W rozegranym w Antalyi Superfinale Ligi Mistrzów nasz zespół nie sprostał Trentino Itasowi, ulegając 0:3. Tym samym po raz drugi z rzędu Jastrzębski Wegiel został klubowym Wicemistrzem Europy.

06.05.2024 11:10
Jesteśmy mistrzami Polski

W trzecim, decydującym meczu finału PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał Aluron CMC Warcie Zawiercie i po raz czwarty w historii sięgnął po złoto mistrzostw Polski.

29.04.2024 09:52
Benjamin Toniutti zostaje na kolejny sezon w Jastrzębskim Węglu!

Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakt z Benjaminem Toniuttim. Umowa z francuskim rozgrywającym będzie obowiązywać również na sezon 2024/2025.

17.04.2024 14:40
Jastrzębski Węgiel wrócił na tron

W meczu 29. kolejki PlusLigi nasz zespół pokonał 3:0 PGE GiEK Skra Bełchatów i powrócił na fotel lidera PlusLigi.

05.04.2024 08:16
90 minut, dogrywka i karne. Polska jedzie na Euro 2024 w Niemczech

Polska pokonała Walię w ostatnim meczu barażowym. Nasza reprezentacja jedzie więc na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w Niemczech.

27.03.2024 08:27
Trudne zwycięstwo w Suwałkach

W meczu 27. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel wygrał 3:2 ze Ślepskiem Malow Suwałki i pozostaje liderem tabeli rozgrywek.

25.03.2024 09:14
Jastrzębski Węgiel w superfinale Ligi Mistrzów

W rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzów nasz zespół wygrał dwa pierwsze sety z mistrzem Turcji Ziraatem Bank Ankara, dzięki czemu drugi raz z rzędu awansował do Superfinału Ligi Mistrzów! Po drugim secie trener Marcelo Mendez wpuścił na plac gry całą drugą szóstkę, która zdołała wygrać także całe spotkanie w Ankarze 3:2! Brawo drużyna, brawo sztab szkoleniowy!

21.03.2024 09:54
W środę pierwsze starcie o finał Ligi Mistrzów

W najbliższą środę o godzinie 20:30 Jastrzębski Węgiel podejmie przed własną publicznością mistrza Turcji, Ziraat Bank Ankara. Będzie to pierwsze z dwóch spotkań półfinału Ligi Mistrzów. Rewanż – 20 marca o 17:00 w Ankarze.

12.03.2024 07:37
Jutro wielki bój o półfinał Ligi Mistrzów

W środę o godzinie 18:00 rewanżowe starcie ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Aby awansować do półfinału rozgrywek Jastrzębski Węgiel  musi wygrać mecz 3:0 bądź 3:1, a w przypadku zwycięskiego tie-breaka koniecznie będzie zwycięstwo również w tzw. złotym secie. Każda porażka eliminuje nasz zespół z dalszej gry.

27.02.2024 08:55
Głosujcie na Jastrzębski Węgiel w Plebiscycie Śląskiej Siatkówki

Śląski Związek Piłki Siatkowej po raz kolejny ogłasza plebiscyt na największe osobowości siatkówki województwa śląskiego.

20.02.2024 11:12
Adam Gorol wśród najbardziej wpływowych ludzi polskiego sportu

Magazyn „Forbes” wraz z firmą Pentagon Research przygotował i opublikował ranking „50 najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie 2023”. W tym zaszczytnym gronie znalazł się prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol. Zajął w tym rankingu 22. miejsce.

14.02.2024 08:31
Komplet ćwierćfinalistów

Po rozstrzygnięciach w barażach znamy już wszystkich ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów, gdzie występują siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

12.02.2024 09:39
Zagrają o Mistrzostwo Polski

Najstarsza młodzież Akademii JKH GKS Jastrzębie pewnie wygrała turniej barażowy w Sosnowcu i tym samym zagra w turnieju Mistrzostw Polski Juniorów! Podopieczni Mariusza Bernackiego odprawili kolejno Niedźwiadki Sanok i Zagłębie Sosnowiec, dzięki czemu uzupełnili czołową ósemkę w kategorii U20. Z naszej ekipy najlepiej punktował Bartłomiej Stolarski z trzema bramkami i dwiema asystami na koncie.

06.02.2024 09:38
Strzelanie na zawołanie

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie nie zawiedli oczekiwań kibiców i w czwartkowy wieczór pewnie pokonali na Jastorze osłabionego outsidera z Sanoka 8:1 (3:0, 2:1, 3:0). Nasz zespół śrubuje ostatnio rekordy strzeleckie, znacznie poprawiając bilans bramkowy. W ostatnich jedenastu spotkaniach podopieczni Roberta Kalabera zdobyli... 62 gole! Tym samym przed „przerwą na reprezentację” jastrzębianie tracą do podium pięć punktów.

02.02.2024 09:53
Jarosław Macionczyk zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla

Klub informuje, że związał się kontraktem z doświadczonym rozgrywającym. Jest to podyktowane  kłopotami zdrowotnymi Edvinsa Skrudersa. Nasz rozgrywający ma problem ze stawem biodrowym, który wymaga ostrzyknięcia PRP i przerwy w treningach.

01.02.2024 09:45
Nasi w hokejowej kadrze

Selekcjoner Robert Kalaber powołał kadrę na Turniej Prekwalifikacyjny ZIO 2026, który odbędzie się w lutym w Sosnowcu. W reprezentacji Polski znalazło się sześciu hokeistów JKH GKS Jastrzębie, a także wychowanek naszego klubu Kamil Wałęga (Ocelari Trzyniec).

25.01.2024 09:37
Jesteśmy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

W meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pokonał niemiecki SVG Lüneburg i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

18.01.2024 09:21
Dziś gramy o awans do ćwierćfinału LM

Jastrzębski Węgiel staje przed szansą na awans do ćwierćfinału CEV Ligi Mistrzów. Aby tak się stało, nasza drużyna potrzebuje zdobyć zaledwie punkt w dzisiejszym (środa 17 stycznia) meczu z brązowym medalistą ligi niemieckiej SVG Luneburg.

17.01.2024 09:36
Zwycięstwo na początek rundy rewanżowej PlusLigi

W meczu 16. kolejki Plusligi Jastrzębski Węgiel pokonał PSG Stal Nysę 3:1.

15.01.2024 09:35
Porażka w Las Palmas

W meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel uległ mistrzom Hiszpanii 1:3.

12.01.2024 09:32