Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 października 2023 10:36
PRZECZYTAJ!
Reklama

Areszt dla recydywisty

Jastrzębski sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy 30-letniego mężczyzny, podejrzanego o rozbój, kradzież osobówki oraz krótkotrwałe użycie pojazdu. Mężczyzna w trakcie rozboju groził poszkodowanemu nożem. Recydywista kilka najbliższych lat może spędzić w więzieniu.
Areszt dla recydywisty

25 czerwca 2023 roku, dyżurny jastrzębskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od właściciela samochodu smart o zabraniu kluczyków, a następnie kradzieży tego pojazdu. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że prawdopodobnym sprawcą jest 30-letni mężczyzna. W trakcie ustaleń wyszło także na jaw, iż poszukiwany przez mundurowych mężczyzna dokonał 16 maja 2023 raku na ulicy Niepodległości w Jastrzębiu-Zdroju rozboju. Agresor groził nożem mężczyźnie, znajdującemu się w pojeździe, po czym ukradł pojazd VW i odjechał w kierunku Pawłowic. Ustalenia oraz bardzo dobre rozpoznanie w terenie doprowadziło do zatrzymania 30-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego.
 

Dzięki pracy operacyjnej jastrzębskich kryminalnych ustalono, że mężczyzna skradzionymi samochodami poruszał się po drogach w Jastrzębiu-Zdroju oraz Pawłowic pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna został zatrzymany 29 czerwca 2023 roku kilka minut po godzinie 16:30 przez jastrzębskich mundurowych.

Zatrzymany 30-latek został doprowadzony do jastrzębskiej jednostki, a w sobotę, 1 lipca 2023 roku Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara kilku lat więzienia.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama